Panasonic gaiss - ūdens siltumsūkņu oficiālais izplatītājs un sertificēts servisa centrs Baltijā no 1998.gada ! Salons Rīgā ,Straupes ielā 3. Tālrunis +371 67310 975 RIKON  siltumsūknis lēta apkure Aquarea Siltumukņi siltumsūknis granulas

ANNO 1991

Apkure no Panasonic: komforts, drošums un rekordzemas izmaksas.

 

Apkure no Panasonic: komforts, drošums un rekordzemas izmaksas.

 

1.Daļa. Inovatīvu Panasonic AQUAREA siltumsūkņu izmantošana mūsdienu mājokļos.

 

        Panasonic - viena no lielākajām tehnoloģiju korporācijām pasaulē.

        Pēc apgrozījuma starp Japāņu kompānijām Panasonic ieņem godpilno 7. vietu, būtiski apsteidzot tādas kompānijas kā Daikin (21. vieta) un Mitsubishi Electric (26. vieta). Korporācijas dzimtenē,  Japānā, 1961. gadā tika izveidots jauns uzņēmums “Panasonic Home” , šodien viens no lielākajiem  celtniecības nozares spēlētājiem .

        Panasonic ir energotaupošu tehnoloģiju ( tādu kā siltumsūkņi, saules paneļi, akumulācijas un rekuperācijas sistēmas) izstrādes līderis pasaulē. Panasonic ir kompetences ne tikai, kādai ir jābūt pašai mājai un kā tā ir jābūvē, bet ar kādām augsti tehnoloģiskām un energotaupošām iekārtām aprīkot nākotnes māju, lai tās iemītnieki baudītu visaugstāko dzīves kvalitāti.       

       

         Šīs tehnoloģijas kompānija realizē nākotnes pilsētās  Panasonic Smart City .

         Panasonic 2014. gadā netālu no Tokijas (Japāna) nodeva ekspluatācijā 1000 māju gudro pilsētu Fujisawa, kurā galvenais uzsvars tika likts uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu. Tika izmantoti saules baterijas, siltumsūkņi, akumulatori, elektrotransports.

           Nākotnes viedās megapoles gudrais kvartāls Cunasima  uzcelts netālu no Jokagamas (Japāna).

ASV, netālu no Denveras, Panasonic būvē gudro pilsētu CityNOW.

          2019. gadā Panasonic vienojās ar Toyota Motor par 17000 māju viedās pilsētas izveidi. Šajā pilsētā zaļā domāšana tiks realizēta ne tikai energotaupošās tehnoloģijās un lietu internetā (Internet of Things jeb IoT – angļu val.), bet arī mobilitātes sfērā.     

                        

          Panasonic arī Eiropā ievieš nākotnes eko tehnoloģijas. Vācijas galvaspilsētā tās tiek ieviestas Future Livig Berlin kvartālā.  Nākotnes projektā siltumapgādei un dzesēšanai tiek izmantoti augsti efektīvie AQUAREA siltumsūkņi. Siltumsūkņi tiek kombinēti ar saules paneļiem HIT N330/N325 un enerģijas uzkrāšanas sistēmām. Saules enerģijas patēriņš tiek optimizēts ar Panasonic energopatēriņa vadības kontrolieri, kurš savienots ar saules paneļu sistēmu, enerģijas akumulatoru un gaiss-ūdens siltumsūkni AQUAREA.

   

    Nav brīnums, ka pie tik augstas kompetences energotaupošās tehnoloģijās Panasonic ieņem vadošās pozīcijas arī Skandināvijas siltumsūkņu tirgū.                                            

        Panasonic AQUAREA siltumsūkņiem, kuri paredzēti darbam aukstā klimatā, piemīt unikālas īpašības. Tie saglabā nominālo  siltumjaudu līdz -20°C , un darba spējas līdz -30°C. Šo siltumsūkņu ļoti augstā energoefektivitāte ļauj nodrošināt mājas rekordzemu energopatēriņu un minimālas apkures izmaksas.        

 

       Panasonic novatoriskās tehnoloģijas Baltijas valstīs pārstāv firma RIKON AC.

Mūsu firma RIKON AC vairāk kā 25 gadus ir Panasonic izplatītājs un sertificēts servisa centrs. Baltijas tirgū mēs esam realizējuši vairāk nekā 5000 Panasonic NORDIC gaiss-gaiss siltumsūkņus un 1600 Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņus. Mēs nodrošinām apkures sistēmu projektēšanu uz AQUAREA siltumsūkņu bāzes, kvalificētu montāžu, attālinātu monitoringu, garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu.                                                                                                         

         Mūs izvēlas ne tikai privātpersonas, bet arī profesionāļi - māju būvnieki un ciematu attīstītāji.

Darbs ar ciematu attīstītājiem un māju ražotājiem ir ļoti atbildīgs. Gadījumā, ja apkures sistēmas izrādītos nedrošas vai neefektīvas, tas varētu radīt problēmas daudzām mājsaimniecībām!

Tāpēc māju būvniekiem  un ciematu attīstītājiem ir jābūt absolūti pārliecinātiem par mūsu siltumsūkņu drošumu, darba efektivitāti un tehnisko nodrošinājumu.

  

      Mēs pieņēmām šos izaicinājumus un tikām ar tiem galā:

        2015. - 2017.g. realizēts Baltijā lielākais projekts - ciemats HILL TOWN  Lietuvā - 77 rindu mājas apsilda Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņi ( sk.2.zīm.).

          Vēl lielāks projekts realizēts Latvijā:

Jau vairāk kā piecus  gadus mēs sadarbojamies ar vienģimeņu māju lielāko ražotāju Latvijā “LĪVAS GRUPA”.

Pēdējo trīs gadu laikā šis uzņēmums, pašu ražotajās mājās, sadarbībā ar mums ir uzstādījis un veiksmīgi ekspluatē vairāk kā 110 AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņus ( sk. 3. zīm.).

         Arī citi māju ražotāji - būvnieki, pārliecinājušies par Panasonic AQUAREA siltumsūkņu energoefektivitāti un drošumu. Arvien biežāk sāk izmantot Panasonic siltumsūkņus savu māju apkurei. Pazīstamākie no tiem:

 

         Ar ko var izskaidrot Panasonic AQUAREA siltumsūkņu strauji augošo popularitāti?

        Panākumu pamatā ir komforts un ērtības, attālinātā vadība un kontrole, daudzu gadu laikā pierādītais darbības drošums un ātrs serviss!

 

          Bet pēc mūsu domām, galvenais ir rekordzemās apkures izmaksas !

 

          Mūsu uzstādītie Panasonic siltumsūkņi demonstrē lielisku sniegumu Latvijas klimata apstākļos .

 ( reāla statistika) - 12 dažādu māju ilgstošs monitorings, reālas ekspluatācijas apstākļos. Monitorings tika veikts no 2013.g. līdz 2019.g..

           Zīmējumos (sk. 4.zīm. un 5.zīm) parādīti reālas ekspluatācijas rezultāti (apkures izmaksas un enerģijas patēriņš) mājām, kuras celtas pēc 2013.gada. Minētās mājas ir aprīkotas ar apkures sistēmām uz Panasonic AQUAREA siltumsūkņu bāzes.                      

         

  Jāatzīmē, ka esam izvēlējušies no daudziem mūsu objektiem, tieši sērijveida mājas. Mājas raksturo Latvijai tipiska karkasa konstrukcija ar siltinājuma biezumu 200-250 mm, C un B energoefektivitātes klase, kā arī stabila izgatavošanas kvalitāte. Tātad, tās ir tipveida mūsdienu mājas ar standarta siltumizolāciju.

         

Apkures izmaksas šajās mājās (patiešām var nosaukt par rekordzemām - pateicoties augsti efektīvu Panasonic AQUAREA siltumsūkņu izmantošanai) ir līdzvērtīgas pasīvo māju apkures izmaksām
 ( sk. Latvenergo):

       - 100 m2 mājai apkures izmaksas ~ 230 EUR/ gadā;

                   - 180 m2  mājai apkures izmaksas ~ 330 EUR/ gadā .

 

 

Novērtējot iegūtos rezultātus jāņem vērā, ka minētajās mājās tika izmantoti speciāli Panasonic AQUAREA siltumsūkņi. Tie ir paredzēti darbam ziemeļu klimatā.   

        Zināms, ka gaisa siltumsūkņu efektivitāte ir ievērojami atkarīga no āra gaisa temperatūras.

        Lai pareizi izvēlēties siltumsūkni un novērtētu tā efektivitāti, Eiropas Savienības teritorija ir sadalīta trīs klimatiskās zonās ( 6. zīm.).

 

        Siltā zona ( Warmer) - Spānija, Grieķija u.c. valstis, kur pieņemtā minimālā āra gaisa temperatūra ir +2°C.

        Vidēja zona ( Average) - Centrālā Eiropa, kur pieņemtā minimālā āra gaisa temperatūra ir-10°C.

        Aukstā zona ( Colder) - Skandināvija, Baltija, kur pieņemtā minimālā āra gaisa temperatūra ir -22°C .

 

        Viennozīmīgi vissmagākie darba apstākli gaisa siltumsūkņiem ir aukstajā zonā ( Colder).

Tāpēc Panasonic AQUAREA siltumsūkņu modeļos, kuri paredzēti darbībai aukstajā zonā, ir iestrādāts inovatīvu pasākumu komplekss, lai maksimāli paaugstinātu darbības efektivitāti pie zemām āra gaisa temperatūrām :

  1. Augstas efektivitātes, divu rotoru kompresori ar paaugstinātu jaudu un lielu saspiešanas pakāpi,  optimizēti darbam pie zemām temperatūrām;
  2. Kompresora apgriezienu mikroprocesora vadības sistēma INVETER+, kura ļauj ievērojami paaugstināt jaudu pie zemām āra temperatūrām;
  3. Dzesētājs (subcooler) ar elektronisku vadības sistēmu, kas paaugstina termodinamiskā cikla efektivitāti ;
  4. Intelektuāla atkausēšanas sistēma (pēc nepieciešamības), kura ņem vērā āra gaisa temperatūru un mitrumu, samazinot atkausēšanas laiku un biežumu un minimizējot enerģijas patēriņu pie zemām āra gaisa temperatūrām .        

 

     Panasonic siltumsūknis, kas paredzēts darbam aukstā reģionā (Colder), pat vizuāli atšķiras no līdzīgas siltumjaudas siltumsūkņa, kurš paredzēts darbam siltākā reģionā. Tā 6. zīm. parādīti divi siltumsūkņi, kuriem ir vienāda siltuma jauda 9kW pie +7°C.

 

     Siltumsūkņa modelis Panasonic AQUAREA T-CAP paredzēts darbam aukstajā zonā (Colder), kurā pieņemtā minimālā āra gaisa temperatūra ir -22°C. T-CAP siltumsūkņa ārējais bloks ar jaudīgu divu rotoru kompresoru un lielu siltummaini. Tas saglabā nominālo 9 kW siltumjaudu nemainīgu līdz rekordzemiem -20°C, bez elektro sildītāju palīdzības.

       Siltumsūkņa modelis  Panasonic AQUAREA HP, ir optimizēts  darbam vidējā zonā (Average), kurā  pieņemtā minimālā āra gaisa temperatūra ir -10°C . Tam ir ievērojami mazāks ārējais bloks ar vienu ventilatoru.

Jau pie -15°C šis siltumsūknis zaudē 35% no savas sākotnējās siltumjaudas. Centrālajai Eiropai - vidējā zona (Average) paredzētie siltumsūkņi tiek optimizēti āra temperatūrai -7°C, līdz šai temperatūrai HP siltumsūkņi saglabā nominālo siltumjaudu.

    

    Ja mūsu klimatā netiek ņemtas vērā šo siltumsūkņu atšķirības un AQUAREA T-CAP vietā tiek uzstādīts AQUAREA HP (Eiropas modelis), tad siltuma jaudas iztrūkums pie zemām āra gaisa temperatūrām tiks kompensēts ieslēdzot elektro sildītāju. Tad par zemām apkures izmaksām var aizmirst.

         Pat no šī piemēra redzams, cik svarīga ir kvalificēta pieeja strādājot ar tik augsti tehnoloģiskām iekārtām, kā siltumsūkņi.

       Bet tikai ar pareizu siltumsūkņa izvēli grūti nodrošināt tādus rezultātus, kādi parādīti 4.zīm. un 5.zīm. Kā parādīja prakse, siltumsūkņa darbības efektivitāte ir atkarīga ne tikai no tā tehniskajiem parametriem. Efektivitāte ir ievērojami atkarīga arī no pareizas siltumsūkņa iestatījumu salāgošanas ar apkures sistēmu un māju, no sistēmas regulēšanas veida, no sistēmas darbības režīmu ierobežojumiem utt..  Šo faktoru ignorēšana var ievērojami (2…3 reizes) palielināt elektropatēriņu  un attiecīgi - apkures izmaksas.

    

  Tāpēc vairāk kā 7 gadus mūsu firma RIKON AC, piedaloties Panasonic rūpnīcas un Latvijas Universitātes matemātiskās modelēšanas katedras pārstāvjiem, veic pētījumu kompleksu optimizējot Panasonic siltumsūkņu tehniskos parametrus, reālos ekspluatācijas apstākļos (ņemot vērā klimata apstākļus Latvijā).

              Šo pētījumu rezultātā:

     - Radīta un ieviesta siltumsūkņa 70 parametru attālināta monitoringa sistēma, kura dod iespēju optimizēt iekārtas darbu, ņemot vērā konkrētā objekta īpatnības;

      - Izstrādāta un ieviesta Panasonic AQUAREA siltumsūkņu darbības algoritmu adaptācijas programma, kura ievērojami palielinājusi iekārtu efektivitāti Latvijas klimata apstākļos.

      

    Tieši Panasonic AQUAREA siltumsūkņu unikālo tehnisko parametru apvienojums ar mūsu 20 gadu pieredzi, projektējot apkures sistēmas uz Panasonic siltumsūkņu bāzes (kā arī veicot kvalificētu to montāžu, precīzu pieskaņošanu konkrētai mājai un tehnisko apkalpošanu) nodrošināja iespēju iegūt tos rezultātus, kuri minēti 4.zīm. un 5.zīm. un daudzās citās mājās.

             Un tagad , balstoties uz augstajām tehnoloģijām un mūsu pieredzi , mēs izdarām sekojošu bezprecedenta soli pretī mūsu nākošajiem klientiem : 

Plašāku informāciju par Panasonic AQUAREA siltumsūkņiem un  visas nepieciešamās konsultācijas var saņemt firmas RIKON AC  stendā izstādē “ComfortHome” – ikvienam, kas būvē, remontē, labiekārto vai tikai plāno to darīt! ( 27.-29.9.2019. ), kā arī pastāvīgi strādājošā Panasonic salonā. Adrese: Rīgā, Straupes iela, 3 tel. 67310975 vai www.gaiss-udens.lv

               

         Materiālu sagatavoja SIA RIKON AC, Panasonic gaisa siltumsūkņu un kondicionieru oficiālais izplatītājs un autorizēts servisa centrs Latvijā un Lietuvā.    

 

                                          

 

    2. daļa . Renovācija . Panasonic AQUAREA - labākā alternatīva tradicionālām apkures sistēmām .

   ( 2019.g. , septembris )

 

     1 .  Panasonic AQUAREA siltumsūkņu pielietošanas rezultāti renovējot apkures sistēmas

 

 

                

 

    Raksta pirmajā daļā parādīts , ka inovatīvu  Panasonic AQUAREA siltumsūkņu pielietošana mūsdienu Latvijas mājās ( kuras celtas pēc 2010.gada ) nodrošina rekordi zemas apkures izmaksas .

 

    Bet Lavijā ir daudzas ievērojami vecākas mājas . Kas notiks pielietojot Panasonic AQUAREA tādās , ne pārāk siltās mājās ?

  

 Kāda ir tradicionālu apkures sistēmu ( elektrības un malkas katlu , granulu un dīzeļdegvielas sistēmu ) nomaiņas efektivitāte uz Panasonic AQUAREA siltumsūkņiem ?

    1. zīm. doti Panasonic AQUAREA siltumsūkņu daži pielietošanas rezultāti renovējot apkures sistēmas .

    Nelielā mājā N1 ar apkurināmo laukumu 95 m2 līdz renovācijai tika izmantota malkas apkure . Renovācjā tika uzstādīts  Panasonic AQUAREA siltumsūknis , kas nodršina apkuri (siltas  grīdas + radiātori ) un karstu ūdeni .

     Renovācijas rezultātā šīs mājas īpašnieki ieguva komfortu , nesalīdzināmu ar malkas apkuri . Nav nepieciešams iegādāties , atvest un sakraut  malku , divas reizes dienā kurināt krāsni , iznest izdedžus .

   

  Rezultātā apkure vidēji izmaksā 22 EUR/mēnesī ( 264 EUR/gadā )  , bet karstais ūdens tikai  11 EUR/mēnesī !

     Summā 33 EUR/mēnesī ! Tas ir tik daudz , cik vidēji mēnesī izmaksātu ( pielietojot krāsns apkuri ) tikai elektriskā  boilera izmantošana sagatavojot karstu ūdeni diviem- trīs cilvēkiem .

 

 

           

      Mājā N2 ar apkurāmo laukumu 125 m2 līdz apkures sistēmas renovācijai izmantoja malkas katlu ar radiātoru sistēmu . Renovācijā uzstādīts Panasonic AQUAREA siltumsūknis , kas nodršina apkuri un karstu ūdeni . Radiātori saglabāti bez izmaiņām . Sistēmā integrāts esošais malkas katls , kas tiek dažreiz izmantots liela sala gadījumā . Rezultāts : vidēji ( laika periodā no 2013.g. līdz 2018.g. ) apkure izmaksā 26 EUR/mēnesī ( 312 EUR/gadā ) , bet karstais ūdens tikai 11 EUR/mēnesī ! Summā 37 EUR/mēnesī !                                                     

    

Nepieciešams atzīmēt , mājās N1 un N2 līdz apkures sistēmu  renovācijai tika veikta pašu māju renovācija ( siltināšana ).

     Mājā N3 ar apkurāmo laukumu 210 m2 līdz apkures sistēmas renovācijas arī izmantoja malkas katlu ar radiātoru sistēmu . Bet mājas siltināšana netika veikta .

     Renovācijā uzstādīts Panasonic AQUAREA siltumsūknis , kas nodrošina apkuri un karsto ūdeni. Radiātori saglabāti bez izmaiņām . Sistēmā integrēts esošais malkas katls , kas gan praktiski netiek izmantots .

 

     Rezultāts : vidēji ( laika periodā no 2015.g. līdz 2017.g. ) apkure izmaksā 89 EUR/mēnesī , bet karstais ūdens 19 EUR/mēnesī ! Summā 108 EUR/mēnesi ! Ne pašā jaunākajā  210 m2 mājā bez tās renovācijas un ar lielu karstā ūdens patēriņu tas nav slikts rezultāts !

     Dotie piemēri pārliecinoši parāda , ka renovējot apkures sistēmas ne pārāk jaunās mājās ( pat saglabājot esošās radiātoru apkures sistēmas ) Panasonic AQUAREA siltumsūkņu izmantošana ir pietiekami efektīva . Un ļauj iegūt pie pietiekami mērenām apkures izmaksām komfortu un ērtības , kas tā pietrūkst izmantojot malkas apkuri !

 

2. Gāzes , granulu , šķidrās degvielas un gaiss-ūdens siltumsūkņa apkures izmaksu salīdzinājums .


      Apskatīsim konkrētas mājas (200 m²) reālas ekspluatācijas rezultātus (2013.-2018.gadu laikā). Mājai ir tipiska Latvijai konstrukcija – fibo bloki + 100 mm putoplasts . Mājai ir divi stāvi, pirmais stāvs – siltas grīdas, otrais stāvs – radiatori (1.zīmējums). Atrašanas vieta – Ķekava. Mājā dzīvo jauna ģimene ar mazu bērnu.

     Apkuri un karstu ūdeni nodrošina gaiss-ūdens siltumsūknis Panasonic AQUAREA T-CAP SXF12. Siltumsūknis ir apgādāts ar atsevišķu elektroskaitītāju un siltuma skaitītāju.

 

Tas ļauj novērtēt siltuma enerģijas daudzumu, kas tiek saražots mājas apkurei un karstā ūdens sagatavošanai (siltuma skaitītājs), kā arī reālus elektroenerģijas patēriņus (attiecīgi arī naudu) saražojot šo siltuma daudzumu (elektroskaitītājs).

Ekspluatācijas rezultāti ir doti 1.un2.zīmējumos. Apkurei un kārsta ūdens sagatavošanai (no 2013.g. oktobra līdz 2018.g. oktobrim) dotajai mājai vidēji gadā bija nepieciešams 29283 kWh siltums (sk. siltuma skaitītāja rādījumus).

 

Šā siltuma saražošanai Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūknis vidēji gadā patērēja 8620 kWh elektrības (sk. elektroskaitītāja rādījumus), kas izmaksāja 1163 EUR (ņemts elektroenerģijas 2018/gada tarifs-1 kwh=0,135EUR).

 Vidēji mēnesī apkures izdevumi 76 EUR,karstā ūdenssagatavošana 21 EUR,kopā 97 EUR/mēnesī. 200 m² mājai ar lielu kārstā ūdens patēriņu tas pats par sevi ir labs rezultāts! Jāatzīmē pateriņu stabilitāte darbinot siltumsūkni trīs gadu laikā.
 

 

 

 

 

 

 

 

       Bet cik būtu jāmaksā mājas īpašniekam, ja šo pašu siltuma daudzumu –29283 kWh saražotu izmantojot citus siltuma avotus? 

 


       Kā alternatīvi siltuma avoti dotai mājai varētu būt:
- maģistrālā gāze;
- LPG (sašķidrinātā gāze);
- granulas;
- dīzeļdegviela;
- elektrība;
- ģeotermālais (zemes) siltumsūknis.

     Cietā kurināmā katls (ogles, malka, briketes) netiek apskatīts, jo šādas mūsdienīgas mājas īpašnieks negribēs 6 mēnešus gadā strādāt par kurinātāju.
      Aprēķinu rezultāti doti 1.tabulā:
Ņemsim pašlaik spēkā esošos tarifus. Apkures izdevumu novērtēšanu dažādiem degvielas veidiem veiksim izmantojot vispārpieņemtu formulu:


http://www.gaiss-udens.lvhttp://www.gaiss-udens.lv/upload/files/Formula.jpg

kur   Q – nepieciešamais siltuma daudzums, mūsu gadījumā 29283  kWh (siltuma skaitītāja rādījums);
c – degvielas vienības cena.

          А – degvielas vienības siltumietilpība;
          η – katla pilnais lietderības koeficients;

kur   η = η1 × η2,

          kur –      η1 – degvielas degšanas lietderības koeficients;
                          η2 –lietderības koeficients, nododot siltumu siltumnesējam.

Ekspluatācijas izdevumi vidēji 2013.-2018.g. aprēķinu rezultāti izmantojot formulu (1) 

1.tabula

 

¹ Ņemot vērā ūdens sakarsēšanu vasarā ar elektrotenu.

  (Granulu katlu ražotāji rekomendē tikai apkures periodā karstā ūdens sagatavošanu no katla, bet vasarā izmantot elektrosildītāju boilerī, tāpēc ka nav ieteicams vasarā atstāt katlu ilgā gaidīšanas režīmā. Tā rīkojas lielākā granulu katlu īpašnieki, lai palielinātu to kalpošanas laiku).

  Vēlreiz atzīmēsim: Panasonic AQUAREA īpašnieks par apkuri un karstu ūdeni 2013.-2018.g. vidēji maksāja 1163 EUR gadā.
Ja mājas īpašnieks izlemtu izmantot siltumsūkņa vietā citus siltuma avotus, tad viņa zaudējumi (papildus izdevumi apkures izdevumu pieauguma dēļ) būtu ievērojami (2.tabula): 

2.tabula

Skaitļi runā paši par sevi – ir jābūt ļoti lielam minēto sistēmu entuziastam, lai piekristu tādam lielam izdevumu pārtēriņam ekspluatācijas procesā (salīdzinot ar Panasonic AQUAREA).

Granulas:

Sevišķi ir iespaidīga situācija ar granulām.Bet jāņem vērā, ka lai saražotu nepieciešamo siltumu gadā, būtu nepieciešamas gandrīz 7 tonnas granulu 460 maisi pa 15 kg katrā!

Pilnīgu reāls daudzums 200m² mājai.

       Šos maisus vajadzētu atvest, sakraut noliktavā, regulāri iebērt katla bunkurā, kā arī iztīrīt un iznest izdedžus.
       Papildus tam regulāri ir jātīra deglis, jāseko, lai kopā ar granulām bunkerī nenokļūtu svešķermeņi un neiesprūstu šneki,  regulāri jātīra katla gaisa kanāls. Un mājas īpašniekam pēc visu šo smago un samērā sarežģīto darbu veikšanas vēl nepieciešams piemaksāt 400 EUR katru gadu!
       Bet Panasonic AQUAREA siltumsūkņi strādā pilnīgi automātiskā režīmā un nav nepieciešama cilvēka iejaukšanās!
Tā kā granulas tomēr nav tas labākais variants! 

         Tagad ir skaidrs , kāpēc Latvijā unLietuvā māju īpašnieki aizvien biežāk nomaina granulu katlus uz gaiss-ūdens siltumsūkņiem . Parasti mēs rekomendējam neizmest granulu katlu  , bet izmantot to visaukstākajās dienās papildus ekonomijai .

 

Šķidrā degviela :

                 Šķidrās degvielas  ( sašidrinātā gāze un dīzelis ) neekonomiskums papildinās ar tās piegādes un uzglabāšanas  neērtībām . Tāpēc arī šīs apkures sistēmas gūst arvien mazāk piekritējus .

                 Apkure ar maģistrālo gāzi ir dārgāka par 26 % , kas dod papildus izdevumus 2900 EUR apmērā desmit gadu ekspluatācijas laikā . Skaidrs , ka tas ir aprēķins , bet mums ir iespējas salīdzināt šo aprēķinu ar reālas ekspluatācijas  rezultātiem .

 

Maģistrālā gāze   

           Salīdzināsim apkures un karstā ūdens sagatavošanas izdevumus divās atsevišķās mājās, viena no kurām (135 m²) ir apgādāta ar Panasonic AQUAREA, bet otra (120 m²) izmanto maģistrālo gāzi (īpašnieks pieraksta gāzes skaitītāja stāvokli katru mēnesi).3.zīmējums.
            Apkures un karstā ūdens sagatavošanas vidējie izdevumi mājā ar Panasonic AQUAREA siltumsūkni bija 47 EUR mēnesī, vai 0.35 EUR/m². Mājā ar gāzes apkuri šajā periodā izdevumi vidēji bija 60 EUR mēnesī, vai 0,50 EUR/m²!                      

 Redzams, ka šajā gadījumā ir par 43% dārgāk, nekā mājā ar Panasonic AQUAREA siltumsūkni!

 

 

 

Kā redzam , realitātē starpība starp apkuri ar maģistrālo gāzi un siltumsūkni var būt vēl lielāka ! Un ja vēl ievērot izdevumus gāzes pievadīšanai līdz mājai .....

         Tā kā maģistrālā gāze pie mums arī vairāk ir domāta tās entuazistiem .

Ģeotermālais ( zemes ) siltumsūknis :

              Zemes siltumsūknis ir  ievērojami gārgāks par gaiss-ūdens siltumsūkni . Un montāžas neērtības ievērojami vairāk . Šie trūkumi attaisnojās ar to , ka vēl nesen tika uzskatīts , ka zemes siltumsūknis ir ievērojami ekonomiskāks nekā gaiss-ūdens siltumsūknis .

             Bet tehniskais progress nestāv uz vietas . Pēdējos gados parādījās inovātīvie gaiss-ūdens siltumsūkņi , kuri ir speciāli projektēti darbam aukstos reģionos - Panasonic AQUAREA  T-CAP .

            

  Šo siltumsūkņu energoefektivitāte un ekonomiskums līdzinās ģeotermāliem , bet viņi izmaksā ievērojami mazāk.

             To nodemonstrēt var ar sekojošiem datiem :

            Salīdzināsim divu ģeotermālo siltumsūkņu NIBE ( ar 5 kW un 12 kW siltuma jaudām ) tehniskos raksturojumus ar analoģiskas jaudas Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņu raksturojumiem . Jāatzīmē , ka NIBE ir atzīts līderis starp zemes siltumsūkņu ražotājiem .

             Visvienkāršāk to izdarīt izmantojot ENERGY LABEL , 4. zīmējums

         Mēs redzam , ka visi galvenie raksturojumi - siltuma jauda pie  - 22 grādiem un energoefektivitātes klase ( tas ir ekonomiskums ) zemes  siltumsūkņiem  NIBE  un gaiss-ūdens siltumsūkņiem Panasonic ir vienādi !

Tas nozīmē , ka pat liela sala laikā tiem ir vienāda jauda un vienāds ekonomiskums visa gada laikā ! Nodemonstrēsim to ar praktiskas ekspluatācijas rezultātiem : 5. zīmējums .

Šajā zīmējumā doti apkures izdevumi pa 2017. gada mēnešiem divās mājās ; ražotājs “ Somu māja “ .

Un reālā ekspluatācijā apkures izdevumi ( pārrēķinot un 1 m2 , tā kā māju laukumi atšķiras ) izmantojot zemes siltumsukni , kā arī izmantojot Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkni ir vienādi !        

Bet zemes siltumsūkņa cena ievērojami lielāka . Ja apkures izdevumi vienādi , tā kāpēc maksāt vairāk ?

         Rezumējam , ka reālā  ekspluatācijā apstiprina , ka inovatīvās Panasonic AQUAREA sistēmas , pateicoties visjaunākajām tehnoloģijām , pēc visu savu raksturojumu summas ( un galvenokārt pēc ekonomiskuma ) , ir kļuvušas par pārliecinošu apkures tirga līderi . Uz šodienu šīs sistēmas  Latvijas apstākļos ir pašas ekonomiskās un ērtākās .

 

    3 . Panasonic AQUAREA siltumsūkņu darbības efektivitāte pie ekstremāli zemām temperatūrām reālas ekspluatācijas apstākļos . Novērtējot iegūtos rezultātus , nepieciešams ievērot , ka dotajās mājās tika izmantoti speciāli  Panasonic AQUAREA siltumsūkņi . Tie ir paredzēti darbam aukstā klīmatā .

      2016. gadā , janvāra sākumā , kad bija stipri sali ( naktīs līdz - 27 grādi ) Panasonic centrs veica Panasonis AQUAREA siltumsūkņu speciālu efektivitātes testēšanu , kuri strādāja reālās mājās .Tika fiksēti siltuma un elektriskaitītāju rādījumi ar soli ~10 stundas (no rīta un vakaros) dienās ar lielu salu. Tas ļāva novērtēt reālus siltumsūkņu darbības raksturojumus ( ņemot vērā atkausēšanu, apstāšanos utt) sevišķi zemu temperatūru diapazonā (-15°C ÷ -27°C), 6.zīmējums.

 

Panasonic Aquarea siltumsūkņu darbības efektivitāte pie zemām āra temperatīurām

                                                                                                                                                       6.zīmējums                     

Rezultāti:

         1.  Apstiprināta gaiss-ūdens siltumsūkņu darba spējas pie zemām temperatūrām. Pie āra gaisa temperatūras -24°C siltumsūknis nodrošināja siltumnesēja sakarsēšanu līdz +51C°. Mājām pietika siltums pat pie -26°C÷  -27°C.
         2. Apstiprināta darbības efektivitāte pie zemām temperatūrām. Pie vidējās āra temperatūras -22°C (07.-08.janvārī 24 stundu laikā, minimālā temperatūra -27°C) modelis WH-SXC12F ar nominālo jaudu 12Kw nodrošināja vidējo siltuma jaudu 9.9kW! pie šās zemās āra temperatūras tika fiksēti augsti COP lielumi: COP=1.8 (Jaunolaine, SXC12F); COP=1.95 (Ķekava, SXC12F); COP=2.3 (Krustkalni, SXC09).
        3. Apstiprināta nominālās jaudas saglabāšanās modeļiem Panasonic T-CAP līdz -15°C. Tā, modelis WH-SXC09F3E8 ar nominālo jaudu 9kW temperatūru diapazonā -14°C÷ -16°C ilgu laiku (20 stundas) nodrošināja vidējo siltuma jaudu 9.3 kW un vidējo COP=2.23.
        

SVARĪGI : Novērtējot iegūtos rezultātus nepieciešams ievērot , ka dotajās mājās tika uzstādīti  speciāli Panasonic AQUAREA siltumsūkņi .

Šo siltumsūkņ specifiskā konstrukcija nodrošina to darbību  aukstā klīmatā : Skandināvijā un Baltijā .

 

Viss augstāk minētais ļauj izdarīt sekojošu svarīgu secinājumu:


     Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņu 10 gadu ekspluatācija Latvijā un Lietuvā pārliecinoši pierādīja to drošumu un efektivitāti visā āra temperatūru diapazonā, kāds ir raksturīgs mūsu klimatam (Pašlaik Latvijā un Lietuvā uzstādīti un veiksmīgi strādā vairāk kā 1600 Panasonic AQUAREA).

 

Prakse pierādīja, ka Panasonic AQUAREA inovatīvās sistēmas, pateicoties visjaunākajām tehnoloģijām,
ir kļuvušas par apkures tirgus līderi!

 

Šodien Latvijas un Lietuvas apstākļos pati ekonomiskākā, drošākā un ērtākā apkures sistēma.
 

 

Plašāku informāciju par Panasonic AQUAREA siltumsūkņiem un  visas nepieciešamās konsultācijas var saņemt firmas RIKON AC  stendā izstādē “ComfortHome” – ikvienam, kas būvē, remontē, labiekārto vai tikai plāno to darīt! ( 27.-29.9.2019. ),

kā arī pastāvīgi strādājošā Panasonic salonā. Adrese: Rīgā, Straupes iela, 3 tel. 67310975

               

         Materiālu sagatavoja SIA RIKON AC, Panasonic gaisa siltumsūkņu un kondicionieru oficiālais izplatītājs un autorizēts servisa centrs Latvijā un Lietuvā.  

                                           

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 1998-2021 "RIKON AC"